Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

179
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 17/2/12 David Ellefson

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 25.05.12 - 19:16 Rozhovor: 17/2/12 David Ellefson


Je to už téměř 30 let, co se dva mladí rockeři jménem Dave rozhodli sdílet svoje talenty a založit kapelu Megadeth. Dave Mustaine byl riffy drtící frontman s dlouhými zrzavými vlasy a David Ellefson přidal rytmickou sekci na baskytaru, po těch letech, pomohli definovat pojem "thrash metal." Mustaine si zranil ruku v roce 2002 a musel bojovat, aby se vrátil zpět. Když se tak stalo, Ellefson nebyl součástí plánu.

Tři alba Megadeth byli nahrány bez Ellefsona a byly tu těžké pocity mezi nimi, ale to už je teď voda pod mostem, podle baskytaristy. Dva Daveové opět skládají a vystupují jako Megadeth a v současnosti jsou headlineři Gigantour.

"Když jsem se vrátil zpět, podium bylo připravené na opravdu úžasné znovuspojení mě a Davea" řekl Ellefson v rozhovoru pro Tribune na zastávce během turné v Minesotě. "Pro mě to bylo určitým způsobem popostrčení, které jsem potřeboval."

"Dave měl spoustu práce s přeorientováním hudebně a dostat věci zpět, kde byli Megadeth opravdu ve svém poli," řekl Ellefson. "To je to, co dělal, když jsem byl mimo."

Minulý víkend byla kapela nominovaná na 10. Grammy, tentokrát v kategorii nejlepší hard rock/metal za singl "Public Enemy No. 1". I když si cenu nakonec odnesli domů Foo Fighters, byla čest mít uznání v branži, řekl Ellefson.

"Vím, že spousta metalových fanoušků čekala, že Megadeth vyhrají, protože my jsme čistě metalová kapela. Nebudu ti lhát, bylo by hezké vyhrát. Abych byl upřímný, fakt, že jsi nominovaný, už je něco. Jsi pozván zpět do party. Je to skvělá věc. Metal je hnutí proti zavedeným pravidlům a fakt, že nás tato instituce přivítala, pro mě to vypovídá o tom, jak nepopiratelná je naše hudba a zvláště metalová hudba a naši fanoušci."

Posledních pár let lze také vidět o hodně zmírněné napětí mezi Megadeth a dalšími současníky jako Slayer a Metallica. Tyto napravené vztahy pomohli udělat několik koncertů jménem Big4, ve kterém tři výše uvedené kapely a Anthrax koncertovali společně.

"Byl to téměř boží zásah" řekl Ellefson se smíchem. "Nejen já a Dave jsme uzavřeli mír, …ale Dave uzavřel mír s táborem Slayer a Metallica po všech stranách."

"Je to teď jiné, protože nejsme soutěžící. Děláme si svoje vlastní věci a děláme všechno, co udělalo náš odkaz ve světě. Všichni jsme se dostali na vrchol kopce a viděli jsme, jak to vypadá na jiné straně, takže teď spolu můžeme držet více jako bratři ve zbrani a bojovat pro stejný účel raději, než bojovat navzájem proti sobě," dodal.

Mustaine a Ellefson také obnovili svůj zájem o křesťanství v posledních letech. Mustaine otevřeně mluví, jak je oddaný - znovu křesťan a Ellefson studuje na kněze v Luteránské církvi.

Rozvoj vztahu s bohem otočil všechno k Ellefsonovi a dal mu sílu přistupovat k životu s energií a klidem.

"Je to docela vtipné, no ne? Když bojuješ (Bůh), máš zápasy a je těžký boj," řekl Ellefson. "Když se vzdáš a přijmeš to, pak se to stane jako tryskový motor, který tě vystřelí dopředu s nejen velkým úspěchem, ale s lehkostí."
"Najednou už nefunguješ z místa natolik konkurenceschopné a strachově založené. Začínáš chodit po proudu namísto pádlování proti proudu," vysvětluje Ellefson. "Když začneš rozjíždět svůj byznys ze strachu, v postatě pracuješ proti sobě."

Nečekejte, že se Megadeth stanou najednou křesťanskou kapelou. Jen proto, že hlavní členové kapely jsou zbožní, neznamená, že to budou prezentovat svým uměním, řekl Ellefson.

"Můžeš být člověk, který má víru, je zásadový a je poslušný ke svému tvůrci a ne vše, co říká nebo dělá je chvála a uctívaná píseň," řekl. "Bůh toho na svět vložil hodně. Je spousta věcí na světě, o kterých se dá psát, a to taky děláme.

"Je opravdu mylný dojem, že když jsi metalový muž, zpíváš jen o ďáblovi, a když jsi církevní muž, zpíváš jen o Pánovi. Je to opravdu ubohý stereotyp."
"Jediný důvod, proč mluvíme o naší víře, je, protože lidé se nás na to ptají. Turné Megadeth není nějaká křižácká výprava. Nejsme na nějaké misi."
Společně jako pár, dva Daveové s Chrisem Broderickem a Shawn Droverem, napsali a vydali v loňském roce "Th1rt3en".

"Když jsem se vrátil, najednou, jsou tu dva z nás, kdo znají vznik kapely," řekl Ellefson. "Víme, kde na bojišti jsou pohřbena všechna těla a známe historii. Jsem šťastný být zpět společně pracovat s Daveem. Je to můj nejlepší kamarád."

Zdroj: http://www.greatfallstrib...2202170323