Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

179
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 31/11/11 Dave Mustaine

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 01.02.12 - 19:42 Rozhovor: 31/11/11 Dave MustaineDave Mustaine: 6 otázek o "Třináctce"

Frontman Megadeth - Dave Mustaine říká, že není nic nešťástného na novém albu skupiny - Th1rt3en. Třináctka není špatné číslo, říká Mustaine, ten kdo založil ikonickou thrash metalovou kapelu po vyhození z Metallicy v roce 1983. Celá ta nešťastná záležitost vychází od templářských rytířů. Pátek 13. je asociován s nimi.
Po 28 letech, je pořád primárně spojen s Megadeth. Definovali žánr metal a je to taky velký byznys. Celosvětově prodali více než 30 milionů desek v několika vydavatelstvích a sedí na vrcholu obklopeni Metallicou, Slayer a Anthrax jako klíčový člen scény Big4. "Třináctka" je, trefně, třinácté studiové album a vychází na konci Big4 turné (Série epických koncertů včetně vyprodaného sedmihodinového koncertu na stadionu Yankee v New Yorku. Nové album bylo nahráno ve vlastním studiu Megadeth - Vic's Garage v Kalifornii s originálním baskytaristou Davidem Ellefsonem (jeho první studiová deska s kapelou v této dekádě) a s producentem Johnny K, který pracoval s kapelou vůbec poprvé. Jeho předchozí zkušenosti byli Disturbed, 3 Doors Down a Sevendust.

Není to nehoda, že se nové album jmenuje Th1rt3en, že ne?
Třináctka je všude. Samozřejmě je to naše 13. nahrávka. To co je méně samozřejmé je, že jsem se narodil 13. (září 1961). Začal jsem hrát na kytaru ve třinácti. Ježíš a jeho učedníků je 13. Když se podívám na dolar, tak je tam 13 hvězd a 13 šípů a 13 listů. Dokonce, i když to přeženu tak v super výboru je 6 členů na každé straně a pak prezident.

Měl jsi nějakou konkrétní vizi nebo kreativní misi pro album?
No, měli jsme hodně omezený čas udělat tuto desku. Když jsme se vrátili domů z turné, měli jsme 2 měsíce volno a můj manažer (Mark Adelman), vlastně nadhodil, že by bylo v mém nejlepším zájmu zvážit nahrání nové desky v tomto dvouměsíčním úseku, i když to bylo téměř nemožné. Ale co nám to udělalo trochu jednodušší, bylo vydavatelství Roadrunner Records, kteří s námi na tom pracovali. Sudden Death byl song, který jsme udělali pro Guitar Hero a mohli jsme ho dát na desku. Potom jsme měli nabídku udělat titulní song pro videohru NeverDead. Takže jsme přešli z potřeby třinácti songů na 11 nových songů. To nás stejně nezbavilo toho tlaku, protože jsme na to měli něco kolem sedmi týdnů.

Jaký náboj měl Johnny K?
Andy Sneap nebyl volný a David Ellefson ho doporučil. Nevěděl jsem, jestli do toho půjde. Mám rád kapely, kterým dělal producenta, ale není to nutně můj žánrů, není to thrash metal. Takže jsem nevěděl, jestli ho to neodradí. Ale když jsme poprvé začli nahrávat desku, řekl "Vím, že jste pod časovým presem. Pokud budete chtít s něčím pomoct, prostě mi dejte vědět." Skončili jsme společnou práci skvěle, dokonce i psaní písní. Odcházel jsem s opravdu dobrým kamarádem.

Co si myslíš o tom mít znovu ve studiu Davida Ellefsona?
Byla to zábava. David je opravdu skvělý hráč. Měli jsme společně neshody a všechny tyhle věci a šli jsme si vlastní cestou. Já jsem ten poslední člověk na Zemi, který by si myslel, že se vrátí zpět do Megadeth a myslím, že David byl ten druhý člověk od konce. Když jsme se dali zase dohromady, byl o tolik lepší baskytarista a taky lepší člověk. Hodně povyrostl. Když přišla příležitost hrát znovu spolu, nebylo to nepřirozené, jak by si někdo mohl myslet.
Toto je vaše poslední album pro Roadrunner Records and ty si toto vydavatelství v minulosti kritizoval. Ale teď to vypadá, že to je lepší.
S Roadrunner to bylo tím stylem nahoru a dolů, ale v tuto chvíli je všechno dobré. Toto album označilo novou éru, doufejme, nového režimu. Byli velmi nápomocní a my jsme pomohli věcem, že jsme položili nějaké pevné hranice, kdy jsme stáli na našem místě a říkali jsme, že to nemůžeme, když jsme museli. Takže jsme velmi nadšený, velmi optimistický co se týče budoucnosti.

Jaká zkušenost s Big4 pro tebe nejvíc znamenala?
Bylo to úžasné. Určitě si říkám, kolik jsem toho zmeškal, protože jsme měli v minulosti neshody. Když jsme byli děti, byli jsme společně jako bratři. Sdíleli jsme jídlo. Takže jsem zaražený, že jsme se dali znovu dohromady, a myslím, že to je opravdu dobré také pro fanoušky. Jsou to teď skvělé časy a doufám, že to bude pokračovat.