Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

530
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Rozhovor: 1/11/11 Dave Mustaine

Komentáře: 0 • Autor: Kropis • 29.12.11 - 15:31 Rozhovor: 1/11/11 Dave Mustaine
[tento obrázek už bohužel neexistuje]

Poslední CD Megadeth, TH1RT3EN je v obchodech. Je to 13. studiová nahrávka zpěváka/kytaristy/skladatele Davea Mustainea od založení kapely. Mustainovy nápady létají stejně rychle jako jeho kytarová práce a často prudce opouští aktuální otázku. Takže v zájmu představení uceleného souboru prohlášení od metalové legendy, jsme se rozhodli vytáhnout následující citace z delšího rozhovoru a podat je v kontextu.

O tom co způsobilo zničení zad:
No, když jsme byli na turné na začátku tohoto léta, měli jsme příležitost udělat nějaké koncerty Big4 navíc a bylo to pro nás opravdu vzrušující. Kdo by nechtěl další koncerty Big4? Takže jsme udělali tohle a potom jsme měli příležitost udělat další skvělé turné s Rockstar Mayhem, to turné Disturbed a Godsmack a ty koncerty byly oznámeny před koncerty Big4. Tak my jsme neřekli, nepůjdeme do koncertů Big4, protože už máme ty koncerty Mayhem, ale rozhodli jsme se udělat obě turné. Ze stejného důvodu jsme byli schopní se dostat z našeho bazénu, ve kterém máme talent - a je to tak správné, není nic špatného hrát s kapelami, se kterými jsme hráli přes celou naši karieru a jít hrát s nějakými kapelami, které jsou trochu odlišné. To bylo skvělé pro nás, protože jsme mohli oslovit i jiné fanoušky. A člověče, my jsme skutečně oslovili. Pamatuju si, když jsme udělali první Mayhem koncert. Udělali jsme koncert v Paříži, byl to koncert v rámci Big4 a potom jsme jeli přímo do hotelu na letišti, probudili jsme se ráno, dostali jsme se do letadla a letěli jsme přímo z Paříže do San Francisca, přímo jsme přijeli z letiště a ten den jsme hráli na turné Mayhem. A to byl začátek v posledním kole, takže jinak řečeno, tohle se dělo s mým zdravím na cestách.

O bolesti:
To ráno, něco jsem dělal a narazil jsem hlavou do něčeho a má žena si myslela, že to je vtipný způsob, jak pozvednout můj trénink. A pokud se zraním ona na to "Máš černý pás, můžeš si ho vzít." Když se na to díváš nepodezřívavě a bouchneš se hlavou do digestoře při dělání snídaně, nezbavuje to skutečnost, že to bolí. Tak jsem hledal po celém svém těle a čekal jsem, nejen proto, abych mohl začít s léčbou, kdy se zase zvedne můj práh bolesti, protože všechny tyto oblasti byly pod neustálým tlakem z házení hlavou.

O použití písní Megadeth ve videohrách:
Mám rád videohry a podobné věci, ale mám osobnost, která je vysoce náchylná k závislosti. Vzpomínám si, když vyšli první videohry, když jsem byl ještě dítě. Chodíval jsem do Chuck E Cheese a hrál Tron. Vzpomínám si, jak jsem utrácel neskutečné částky v hotovosti za tu stupidní hru. A pak jsem dostal domů první Playstation, jmenovalo se to Atari. Nemohl jsem si najít svou oblíbenou hru, dokud nevyšla hra The Punisher, protože já miluju komiksy Punisher. Myslel jsem, že to bude něco pro Nicka Menzu, on má rád tyhle videohry, David Ellefson taky rád hraje videohry. Já jsem snob, nedělám tyhle věci. A když jsem dostal Punishera byl jsem tak závislý, že jsem nemohl přestat hrát. A přísahal jsem své ženě, že jakmile dohraju tuhle hru, zlato, už nikdy nebudu hrát jinou. A dohrál jsem ji a už jsem si potom nikdy jinou hru nekoupil, protože bych na ní byl zase závislý. Bylo to šílené.

O internetu:
I lidi, kteří chodí na naše webové stránky a chovají se jak drsní chlapi, vím, že je to součást současné kultury chovat se drsně na internetu. Nemyslím si, že už tolik. Býval jsem ten typ chytráka, jako strefovat se do zpěváků a tyhle věci, ale asi jsem se teď ve stáří trochu změnil. Myslím, že pro nás, máme jednu z nejskvělejších webových stránek, protože fanoušci tam chodí a říkají : "Hej, tenhle song se nám nelíbí", a pak řeknou, proč ho nemají rádi a my jim nedáme ban. Myslím si, že to je skvělé, protože to pomáhá nám být schopní najít ten impuls od našich fanoušků, kteří nám pomáhají dělat správná rozhodnutí pro novou desku a vybírat správné songy.

O hudebním průmyslu:
Víš, desky se přenášejí a všechno. Naneštěstí hudební průmysl se tak změnil, že desky už nikoho nezajímají. Jsou spíš jako vizitky. Vzpomínám si, když jsem dostal svůj první nahrávací kontrakt, být schopný vybrat, které 4 songy budou na jaké straně desky. "Nikdy nedávej více než 4 songy na jednu stranu, potom to všechno splývá. Nemůžeš mít tolik materiálu, bude to znít hrozně. Ano, takové byli kontrakty." "Opravdu? Wow, skvělé." A naposledy, když jsme šli do studia, měli jsme rozhovor, kde někdo řekl, že chtějí téměř dvakrát více songů na desce a já jsem se musel smát, kolik věcí se změnilo. Kde může člověk dát na desku téměř celou jeho životní práci a za pár let to nic neznamená. A děláš víc než 100%, aby ses tomu přiblížil. Vemte si například první desku Van Halen. Teď, oni by řekli "my nechceme těchto 8 songů. My chceme 15 songů." Pravděpodobně by asi nebyli žádní Van Halen. Nevím, kde by měli ti kluci všechny ty kytarové pyrotechniky, pokud by to bylo příliš mnoho pro fanoušky ke sbírání. Vzpomínám, jak jsem poslouchal desky raného Teda Nugenta a KISS a tyhle věci - slyšel si Kiss Alive,že? Měl by si slyšet Kiss Alive. Možná že ne, možná si příliš mladý. Vzpomínám si, jak jsem poslouchal tyhle živé nahrávky - díky bohu za ně, pokud by na nich bylo příliš mnoho songů, dělal bys něco jako (dělá ofrňovací zvuky). A teď je to všechno, musíš mít songy a videa a dávat trička a musíš vyhrát oběd v mém domě a tak dál. Odkdy se musíme tolik snažit? Odkdy se stala hudba tak mizerná, že s ní musíme dávat někomu masáž zad?