Rádio
Zapnout Megarádio
Reklama

530
Facebook
Sdílejte nás
Tweet
©
2007 MEGADETH.CZ
Webmaster . Milan Dotlačil a Kropis
Moderátor . Kropis

Metal z Kanady (rozhovor z Glenem)

Komentáře: 0 • Autor: N.o.v.i • 21.09.05 - 13:19 Metal z Kanady (rozhovor z Glenem)
By ROSS MOROZ - VueWeekly.com

Bylo to dlouhé čekání, obzvlášť pro fanoušky. V některých bodech to vypadalo, že už to lepší být nemůže a přece. Severoamerické arény byly dlouho v klidu, ale tento podzim po nesnesitelném čekání, symfonie destrukce zaznamená triumfální návrat do hokejových ringů po celém kontinentě, což je hlavně pro hochy z Kanady, kteří byli velikou část jeho kariéry tak nějak opomíjeni, to pravé ořechové.

"Jsem velice štastný", souhlasí rodák z Mississauge (Calgary) Glen Drover po telefonu z jeho šatny v Nassau Coliseum na Long Islandu (NY). "Je to paráda, že budu hrát ve svém rodišti. Pamatuji si, když mi bylo asi 12 let, chodil jsem se do místní arény dívat na hokej a teď tam budu hrát."

Samozřejmě, na rozdíl od svých hokejových idolů, Drover pravděpodobně nezažije debut v Corral areně, nenavlékne si helmu a nebude hájit nulu pro tým. Je fakt, že přes všechnu intenzitu, agresi a sílu, je Glen kytarista a ne bruslíci obránce, nehraje za Calgary Flames, ale v jiné instituci, která mu ale také zprostředkovala slávu.

"Být Megadeth je opravdu síla", řekl Drover, který se připojil ke kapele společně se svým bratrem v srpnu minulého roku. "Je úžasné hrát v kapele na které jsi vyrůstal. Ale po všech těch koncertech tento pocit nevymizel.... je tu stále."

Drover není jenom fanda, kterému bylo dopřáno vidět kapelu i mimo pódium. Kapela se oficiálně rozpadla v roce 2002, kdy frontman dave Mustaine ohlasíl zranění, které mu znemožovalo nadále hrát na kytaru. Ale nakonec Mustaine ohlasil Mario Lemieux(vský) návrat a v roce 2004 vydal své poslední album The System has Failed a nastoupil na turné s novou kapelou utvořené z bratrů Droverových a basisty Jamese MacDonnougha.

Pro Megadeth bylo Mustaineovo zranění jen další smůlou v kariéře, dramatičtější než samotné Playoff Stanley Cupu. Mustaine založil skupinu v roce 1983 po vyhození z jeho první kapely Metallica. O rok později podepsal kontrakt s Combat records a dostali 8.000 dolaru na nahrání debutového alba. Killing is mys bussines... and bussines is good vyšlo na jaře 85 a prodávalo se v celku dobře. Combat records byli jen trochu rozčarovaní z toho, že kapela byla neustále na drogách. Jejich druhé album Peace sells... but who`s buying, vydané v roce 86, byl jednoznačný úspěch firmy a Megadeth se stali dominantou thrash metalové scény hned vedle takových velikánů jako Slayer, Anthrax a Metallica. Nový úspěch Megadeth umožnil podepsání smlouvy s Capitol record a pokračování v úspěšné tour a nahrávání. Takto vstoupili do let 90tých, kdy světu vládl Grunge. Tuto dobu poznamenala kapelu nekolikanásobná změna line-upu a hodně skandálů ohledně drog. Zatímco Megadeth nikdy nezaznamenal větší uspěch v rádiích, v 90tých letech přičichl k mainstreamu s jejím multiplatinovým albem Countdown to extinction, které vyšlo v roce 1992. Vyšplhalo se na druhé místo Billboard hitparády.

Po Mustaineovém zranění na konci 90tých let, zformoval nový Megadeth z vyzkoušných záložních hráčů a časem našel bratry Droverovi, za přizpění velké špetky náhody po tom, co dostal od Webmastera E-mail o nějakém kytaristovi z Kanady.

"Mluvil jsem z MEG-webmasterem pár dní před tím, než mě dostal do kontaktu s Davem," popisuje Drover. "Procházeli jsme celým tím procesem poznávání se navzájem."

Drover se přiznal, že jeho muzikanství není tak dobré, aby se mohl zůčastnit Gigu z Megadeth. Ale šlo hlavně o postoj a způsob práce. " Ta hudba byla ale pro mě výzva a to je to, co mě zajímá nejvíc. Když po čase začnete brát věci jako samozřejmost, začnou nudit. Je to o tom, že takhle práce už přestává být výzvou, protože kytaristi, kteří v Megadeth působili dříve, se stali jednou rodinou. Všichni ti kytaristi byli každá jiný a já teď musím vstřebat rozdílná sóla a vůbec cit jednotlivých autorů. Snažil jsem se co nejvěrněji napodobit studiové nahrávky tak, jak jsou na ně posluchači zvyklí a také to ocení, že jste se dali touhle cestou. Koneckonců to vyjadřuje i můj postoj a zároveň obdiv všem těm kytaristům, kteří v Megadeth působili přede mnou."

Drover se domnívá, že je schopen přinést tu správnou vyváženost, kterou Megadeth fanoušci očekávají."Vždycky mají potřebu srovnávat nového člena s minulým a v tomto případě, kdy mými předchůdci byli takový umělci jako Marty Friedman, Chris Polland a další, to není obzvlášt jednoduché. Setkal jsem se ale z výborným ohlasem fanoušků, takže už nemám co řešit."